среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Газдата на Монако ќе бира помеѓу Валдез и Акинфеев

Ако до пред неколку дена, прв фаворит за голманската позиција беше стандардниот првотимец во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Виктор Валдез, сега во игра е чуварот на ЦСКА од Москва, Игор Акинфеев

akinfeev

Поврзани вести

Новиот сопственик на моментално второпласираниот тим во француската Прва лига, Монако, Димитри Риболовлев се уште е во потрага по голман од светска калса.

Ако до пред неколку дена, прв фаворит за голманската позиција беше стандардниот првотимец во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Виктор Валдез, кој на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер, сега во игра е чуварот на актуелниот шампион на Русија, ЦСКА од Москва, Игор Акинфеев.
Втората опција дефинитивно ќе биде поскапа за Риболовлев, поради фактот дека Акинфеев има договор со ЦСКА (М) до 2015 година, а обештетувањето за неговите услуги сигурно нема да биде помало од 15 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести