петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Гази Баба, Бутел, Центар утре без струја

POTROSNJA STRUJE PREMASILA 157 MILIONA KILOVAT SATI

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците на општините Гази Баба, Бутел, Петровец, Центар и Сарај.

Ова е листата каде ќе нема струја:

• во време од 08.00 до 15.00 часот, корисниците од улиците: Перо Наков, 510, 511 и 1471 ( општина Гази Баба )
• во периодот од 08.30 до 14.00 часот, корисниците од улиците: Тале Христов, Костурска, 773, 784 и Боро Менков. ( општина Бутел )
• во време од 08.30 до 16.00 часот, корисниците од селата: Средно, Долно и Горно Коњари, Дивље, Сушица, Живиње и Чифлик. ( општина Петровец )
• во време од 08.30 до 10.30 часот, дел од корисниците од ул. Христо Узунов, дел од ул. Рилски Конгрес и улица Церска. ( општина Центар )
• во периодот од 09.30 до 15.30 часот, корисниците од улиците бр.1, 2, 3, 4 и 5 во село Грчец. ( општина Сарај )

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести