петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Гази Баба, Карпош, Чаир утре без струја

94D1798746AB6C47ABB9C8C659422F1B

Последни вести

Без електрична енергија утре од 8 до 15 часот ќе останат корисниците од улиците 510, 511, 1471 и дел од Перо Наков во општина Гази Баба.
09072014194237 струја.1

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЕВН Македонија АД, ги известува граѓаните дека заради технички зафати во електро-системот утре без струја од 8:30 до 13 часот ќе бидат и корисниците од улиците Лазо Москов и Тале Христов, во општина Чаир, од 9 до 15 часот корисниците од селата Танушевци, Малино и Брест во општина Чучер Сандево, како и корисниците од улицата Козле бр. 8 во општина Карпош.

Струја, од 9 до 16 часот ќе немаат и корисниците од селата Дивље, Сушица, Чифлик и Живиње во општина Петровец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести