среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Гази Баба подели пакети со храна и хигиенски производи

500thumb_donacija

Последни вести

По повод Светскиот ден за борба против гладот- 16 октомври, општина Гази Баба подели пакети со храна и хигиенски средства на социјално загрозени семејства корисници на постојана и социјална парична помош евидентирани во Одделението за остварување на правата од социјална и детска заштита при Центарот за социјална работа.

Општина Гази Баба согласно Програмата за социјална заштита редовно им помага на социјално ранливите категории за надминување на состојбата во која се наоѓаат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести