сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ГДОМ денеска во Битола

150032499203

Последни вести

Граѓанското движење за одбрана на Македонија вечерва ќе одржи трибина во Битола.

Трибината на ГДОМ ќе се одржи во Домот на културата во Битола во 19 часот.

Во Граѓанското движење за одбрана на Македонија членуваат историчари, научници, професори, новинари, глумци и други интелектуалци.

Движењето досега одржа трибини во неколку градови во Македонија.

Најчитани вести