вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

ГДОМ од Битола: За Македонија се работи, избори на 5-ти јуни

Битолчани во огромен број излегоа да дадат поддршка за избори на 5-ти јуни со кои ќе се стави крај на кризата во која е втурната нашата земја.

За велигденските празници ГДОМ ќе паузира со граѓанските собири

За велигденските празници ГДОМ ќе паузира со граѓанските собири

Поврзани вести

Масовен народен собир на ГДОМ вечерва се одржа во Битола.

Битолчани во огромен број излегоа да дадат поддршка за избори на 5-ти јуни со кои ќе се стави крај на кризата во која е втурната нашата земја.

Тие порачаа дека „За Македонија се работи“ и дадоа силна поддршка на ГДОМ.

gdom-bt-0

Најчитани вести