петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

ГДОМ во Велес: Се што треба да направиме ќе направиме за да си ја сочуваме Македонија (ВИДЕО)

Огромен број на велешани денес излегоа на собирот организиран од Граѓанското движење за одбрана на Македонија. Тие дадоа масовна поддршка за изборите да се одржат на 5-ти јуни и со тоа да се стави крај на кризата наметната од СДСМ.

gdom-veles

Поврзани вести

Огромен број на велешани денес излегоа на собирот организиран од Граѓанското движење за одбрана на Македонија. Тие дадоа масовна поддршка за изборите да се одржат на 5-ти јуни и со тоа да се стави крај на кризата наметната од СДСМ.

Се што треба да направиме ќе направиме за да си ја сочуваме Македонија. Ова е пораката што ГДОМ денес ја упати пред големиот број велешани што излегоа да дадат поддршка.

Погледнете го обраќањето на претставниците на ГДОМ пред велешани:

Најчитани вести