среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Ге-Ге денеска без вода

voda_vo_cheshma1

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради дефект без вода се останати жителите на населбата Даме Груев во општина Ѓорче Петров.

Како што информираат од претпријатието, дефектот настанал синоќа во 12:30 часот по полноќ.

Без вода се останати корисниците од улицата Лука Геров, крак 10, а истите повторно ќе бидат приклучени на водоводната мрежа по санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести