четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Гечевски МВП на завршниот турнир во Купот на Македонија

gecevski1

Поврзани вести

Центарот на МЗТ Скопје, Тодор Гечевски, го понесе признанието за најкорисен играч на завршниот турнир од 22. Куп на Македонија во кошарка, кој се одржа од шести до деветти февруари во салата „Билјанини извори“ во Охрид.

Капитенот на македонскиот шампион беше најефикасен во победничката екипа со 16 поени, а одигра и клучна улога во финишот, кога со реализацијата на сите четири слободни фрлања во звршните десет секунди ја одби последната закана на Лирија за целосен превсрт.

“Купот е завршено натпреварување за најголема цел во преостанатиот дел од сезоната ни е да се пласираме што подобро во АБА лига и да ја одбраниме титулата во домашнто првенство” изјави Гечевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести