сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Гечевски во најдобрата петорка на 18. коло во АБА лига

todor gecevski

Поврзани вести

Одличната партија на центарот на македонскиот шампион МЗТ Скојпе, Тодор Гечевски во дуелот со Партизан во Белград го смести во најдобрата петорка на 18. коло во АБА лигата.

Гечевски забележа дабл-дабл од 19 поени и 13 скока, одигра за 29 индексни поени и се најде на второто место според ефектот во овој круг од регионалното кошаркарско натпреварување. Пред капитенот на македонскиот шампион е само центарот на Широки, Иван Бува, со индекс 31, а зад Тоше во тимот на колото се Суад Шеховиќ (Будуќност), Марко Рамљак и Гаилиус Дејвидас (Унион Олимпија).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести