среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Генералниот секретар на ЛДП претепал вработени во општина Центар

centar-5000

Последни вести

Двајца вработени во Општината Центар пријавиле дека биле физички нападнати од страна на генералниот секретар на ЛДП Дуфе Куковски, дознава Пресс24 од полициски извори.

Според се уште неофицијалните информации Куковски со клоци и тупаници го нападнал 65-годишниот В.Д. заканувајки му се и упатувајќи му навредливи зборови на сметка на Андреј Жерновски.

Од МВР ја потврдуваат информацијата дека добиле ваква пријава. Инаку Дуфе е актуелен пратеник на ЛДП во македонското Собрание.

Најчитани вести