понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Генералниот секретар на Советот на Европа е шокиран од атентатите во Волгоград

napad volgograd

Поврзани вести

Генералниот секретар на Советот на Европа Торбјорн Јагланд изрази сочувство на роднините и блиските на загинатите во нападите во Волгоград, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

„Бев шокиран кога слушнав за првиот терористички напад во Русија, членка на Советот на Европа, а вториот ужасен атентатот стана всушност загрижувачки сигнал. Во овие денови на болка, гнев и тага мисловно сум со жителите на Волгоград“, вели тој во изјавата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести