петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Генералниот секретар на Светската туристичка организација во Македонија

Taleb-Rifai-UNWTO-Secretary

Поврзани вести

Генералниот секретар на Светската туристичка организација Талеб Рифаи престојува во официјална посета на Македонија, пишува Радио Слободна Европа. Посетата, која што е на покана од министерот за надворешни работи Никола Попоски ја почна на 27 овој месец.

Денеска ќе се сретне со премиерот Никола Груевски за да му предаде писмо од кампањата на Светската туристичка организација „Глобални лидери во туризмот“, со кое се повикуваат шефовите на држави и влади да ги промовираат вредностите на туризмот.

Рифаи попладена на Универзитетот за туризам и менаџмент во Скопје ќе одржи предавање за современите трендови во развојот на светскиот туризам. Рифаи вчера го посети Охрид.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести