понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Генерално собрание на ФФМ на 22 март

аде полуфиналните двојки: Работнички – Тетекс и Вардар – Македонија Ѓорче Петров. Познати се двојките и за младинското полуфинале: Вардар – Академија Пандев и Металург – Шкупи.

ffm-500

Поврзани вести

На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија беше донесена одлука редовното Генерално собрание да се одржи на 22 март во Скопје.

Управниот одбор на ФФМ ја прифати оставката на Комесарот за делегирање на контролори, Ванчо Коцев и му изрази благодарност за досегашната соработка.

Досегашниот Комесар од функцијата се повлече поради лични причини и презафатеност.

Освен овие одлуки УО донесе решение Детските лиги да се вклучат во официјалниот организиран систем на натпреварување на ФФМ од сезоната 2014/15.

Пред седницата на Управниот одбор денеска во „Куќата на фудбалот“ беше извршена жрепка за полуфиналните куп натревари во помладите категории во организација на ФФМ.

Во најмалата старосна категорија (помлади пионери) во полуфиналето ќе играат: Искра Јуниор – Шкупи и Академија Пандев – Милано.

Во пионерското полуфинале се среќаваат: Македонија Ѓорче Петров – Академија Пандев и Шкупи – Миравци.

Ждребката во кадетска конкуренција ги даде полуфиналните двојки: Работнички – Тетекс и Вардар – Македонија Ѓорче Петров.

Познати се двојките и за младинското полуфинале: Вардар – Академија Пандев и Металург – Шкупи.

Првите натревари се играат на 19 и 20 март, додека додека реванш средбите се играат на 2 и 3 април.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести