сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Георгиев со златен медал на “Хрватска опен”

Георгиев

Поврзани вести

Одличен успех забележаа македонските кик боксери кои настапија на Светскиот куп во Макарска, Хрватска.

На ова натпреварување, каде настапија 180 учесници од вкупно 9 земји, Македонија освои 5 медали, и тоа по еден златен и бронзен како и три сребрени медали.

Во дисциплината кик лајт Димитар Ѓеорѓиев во категоријата (-79 кг) дојде до првото место и воедно ја освои премијата на овој голем настан.

Сребрен медал:
Ѓоше Ѓошев – 50кг лајт контакт
Божидар Јанков – 60кг лајт контакт
Викторија Варадинова – 60кг лајт контакт

Бронзен медал:
Јована Арсова – 55кг лајт контакт

Најчитани вести