понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Георгиевски ќе игра против Кил

goce

Поврзани вести

Десното ктило на ракометен вицешампион Металург, Гоце Георгиевски би  требало да биде дел од тимот на Лино Червар за натпреварот против германскиот гигант Кил.

„Почнав да тренирам со топка, заедно со остатокот од тимот. Се чувствувам многу подобро и доколку не дојде до компликации, очекувам да се најдам во тимот за дуелот против Кил. Нема потреба да се објаснува каков тим е Кил, нормално е тие да бидат фаворити, но ние дефинитивно нема да се предадеме. Во Скопје играме одлично цела сезона, очекувам да продолжиме во ист ритам и в сабота. Клучно ќе биде да ги запреме нивните контри и полуконтри, што им овозможува да постигнуваат по триесетина погодоци на натпревар“,  вели Георгиевски

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести