петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Георгиевски најави победа над Катар

Офанзивниот бек на старо-новиот шампион на Романија, тимот на Стеауа, Даниел Георгиевски пред официјалниот страт на пријателскиот натпревар против репрезентацијата на Катар изјави дека нашиот национален тим нема друга опција на располагање освен да забележи позитивен резултат на дуелот кој ќе биде одигран во италијанскиот град Риети.

GEORGIEVSKI NAJAVI POBEDA

Последни вести

Офанзивниот бек на старо-новиот шампион на Романија, тимот на Стеауа, Даниел Георгиевски пред официјалниот страт на пријателскиот натпревар против репрезентацијата на Катар изјави дека нашиот национален тим нема друга опција на располагање освен да забележи позитивен резултат на дуелот кој ќе биде одигран во италијанскиот град Риети.

“Сите сме подготвени, здрави, тренинзите ги реализираме според самислите на селекторот, се обидуваме да ги исполниме тактичките замисли и се надевам дека тоа ќе го потврдиме на натпреварот против Катар. Рејтингот говори дека ние сме фаворити и одиме да направиме добар резултат. Можеби некои од играчите се чувствуваат исцрпено по долгата сезона, но верувам дека ќе „стиснеме заби“ да запишеме победа. Добар резултат ни е неопходен за следните натпревари, да го подобриме тимскиот дух и атмосферата во тимот”, изјави Георгиевски за официјалниот сајт на Фудбалската федерација на Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести