четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Георгиевски најдобар играч на Тулуз за месец април

Одличната форма во која е Гоце Георгиевски му го донесе признанието за најдобар ракометар на францускиот клуб за месец април.

mkd-259608

Поврзани вести

Македонскиот репрезентативец го понесе приматот најдобар во Тулуз за месец април.
Тој е избран од навивачите со гласање на клупскиот вебсајт.

Сакам да им се заблагодарам на навивачите. Изборот ми дава уште поголем мотив да дадам се од себе до крајот на сезоната“ – изјави Георгиевски.

Македонскиот ракометар на силниот ПСЖ му даде седум гола, додека против Данкерк реализираше осум, по што беше јасно дека тој е најдобриот во составот на Тулуз.

Најчитани вести