понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Георгиевски останува во Тулуз до 2016 година

goce

Поврзани вести

Македонскиот репрезентативец Гоце Георгиевски и следната сезона ќе го носи дресот на Тулуз.

Информациите кои се појавија во изминатите неколку денови и кои велеа дека популарниот Џомба ќе остане во Тулуз, се остварија.

Францускиот тим на својата официјална интернет страница потврди дека ја продолжиле соработката со македонскиот репрезентативец, кој според новиот договор во овој тим ќе остане најмалку до јуни 2016-та, а постои клаузула која вели дека договорот може да биде продолжен на уште една сезона.

Популарниот Џомба во Тулуз пристигна на средината на сезоната, а на шест одиграни меча постигна 23 голови со 82 проценти успешност во реализацијата на ударите. Секако, овие податоци беа доволни Тулуз да го задржи Македонецот.

Најчитани вести