петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Гералниот секретар на НАТО утре во посета на Сараево

rasmunsen

Последни вести

Андерс Фог Расмунсен, генералниот секретар на НАТО, утре ќе ја посети БиХ, каде со официјалните претставници на земјата ќе разговара за модалитетите на помош на Алијансата за поплавените подрачја.

Расмунсен п осетата ја остварува пред крајот на неговиот петгодишен мандат на чело на НАТО, а ова ќе биде негова втора посета на БиХ.

Функцијата на Расмунен како генерален секретар на НАТО вооктомври ќе ја преземе поранешниот норвешки премиер Јенс Столтенберг.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести