четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 27

Герила акција во Струмица: „Честит ден на знамето, добредојде за двојазичноста, ви посакува Зоран Заев“ (ФОТО)

gerila-akcija-1-640x360

Последни вести

По најавите за лидерот на СДСМ Зоран Заев за федерализација на Република Македонија и воведувањето на албанскиот јазик за официјален јазик, денеска струмичани се пуштија во герила акција.

Во центарот на Струмица во чест на празникот на албанското знаме, осамна транспарент со натпис „Честит ден на знамето, добредојде за двојазичноста, ви посакува Зоран Заев“.

gerila-akcija

Најчитани вести