Спорт

ВИДЕО: Како Гери Медел се обиде да го „убие“ Лионел Меси

ВИДЕО: Како Гери Медел се обиде да го „убие“ Лионел Меси
ВИДЕО: Како Гери Медел се обиде да го „убие“ Лионел Меси

Чиле го освои пехарот на Копа Америка откако во финалето со 4:1 по изведувањето на пенали ја совлада Аргентина. Регуларниот дел заврши без голови.

Најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси уште еднаш покажа дека противниците тешко можат да го сопрат кога топката е кај него. Сепак, фудбалерот на Чиле Гери Медел пронајде нов начин.

Ако не можеш да му ја земеш топката, тогаш „убиј го“.

Извор: Курир.мк