Германија до 2020 година очекува 3,6 милиони бегалци

97
Германија очекува годинава 100.000 мигранти да си заминат од земјата
Германија очекува годинава 100.000 мигранти да си заминат од земјата

Германската Влада очекува до 2020 година во Германија да пристигнат 3,6 милиони бегалци или во просек по половина милион секоја година, пишува весникот „Зидојче цајтунг“.

Проценката е направена од Министерството за економија во координација со другите министерства.

Во Германија минатата година влегоа 1,1 милион бегалци и мигранти.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.