петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Германија дојде на Светско за да победи

10347779_932457026770145_2508273868307699793_n

Последни вести

Патот кон четврт финалето за Германија е отворен. На натпреварот кој се одигра денеска со почеток во 18 часот, Германија ја совлада Франција со 1:0 со што се пласраше во четвртфиналето на Мундијалот во Бразил.

Фудбалерот на Германија Андре Шурле изјави дека неговата репрезентација може да ја освои шампионската титула на светот и покрај големиот притисок кој го има тимот.

„Кога ќе дојдете на Светско првенство со Германија од вас се очекува да ја освоите титулата. Ние не дојдовме само за да учествуваме. Кога имате тим со вакви играчи, секој во земјата има големи очекувања, Секогаш е така, имаме големи амбиции, а тоа се зголемува кога сме меѓу осумте најдобри селекции“, вели Шурле.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести