четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Германија ја укинува воената соработка со Русија

germanija rusija,

Поврзани вести

Владата на Германија донесе одлука да ја прекине целосно воената соработка со Русија до крајот на април оваа година, пренесе „ИТАР-ТАСС“, повикувајќи се на информации од претставник на Министерството за одбрана на Германија.

Покрај тоа, од германското министерство за економија и енергетика истакнаа дека во сегашни услови не можат да се склучуваат уникакви договори кои се однесуваат на вооружувањето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести