четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Германија: Молотови коктели фрлени врз џамија

Полицијата во провинцијата Сар истакна дека на снимки од безбедносните камери се гледа како две лица во неделата фрлаат Молотови коктели во дворот на џамијата во Нојнкирхен.

Германија: Молотови коктели фрлени врз џамија

Германија: Молотови коктели фрлени врз џамија

Последни вести

Полицијата во западниот дел на Германија соопшти дека непознати напаѓачи фрлиле два молотови коктела врз џамија, но нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Полицијата во провинцијата Сар истакна дека на снимки од безбедносните камери се гледа како две лица во неделата фрлаат Молотови коктели во дворот на џамијата во Нојнкирхен.

Една од бомбите се запалила, но огнот не стигнал до верскиот објект. Засега нема информации која е причината за нападот.

Најчитани вести