среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Германската амбасадорка во посета на Струмица

ambasadorkasli

Поврзани вести

На отворањето на деловната зграда на фирмата Интрама од Германија, денеска во Струмица ќе престојува германската амбасадорка во Македонија, Кристине Алтхаузер.

Компанијата нуди технички системски решенија за прехранбена индустрија.

За време на посетата, германската амбасадорка ќе потпише и договор за проект на Општина Струмица кој предвидува делумно финансирање на ново возило со кое ќе се превезуваат оброците во детските градинки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести