среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Германски јасновидец: Знам каде е телото на исчезнатата Меделин

Јасновидец тврди дека малата Меделин која исчезна пред шест години е мртва и дека знае каде е закопана.

medelinmekejn

Поврзани вести

Германскиот јасновидец Мајкл Шнајдер тврди дека Меделин е мртва и дека нејзиното тело е закопано во близина на португалскиот град Албуфеир.

Тој во вторник ќе патува за Португалија каде ќе појде на местото за кое тој верува дека е закопана Меделин. Таму, прво ќе медитира, а потоа со помош на полициски кучиња и инспектори ќе ја пребараат локацијата.

Родителите на исчезнатото девојче се’ уште немаат дадено коментар за овој потег на јасновидецот кој тврди дека нивната ќерка е мртва.

Меделин Мекејн  исчезна пред шест години, додека со семејството беа на одмор во Португалија. Тригодишното девојче исчезна од собата додека нејзините родители  вечерале во бар во близина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести