петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 52

Героски призна капитулација на политиките на опозицијата

geroski

Поврзани вести

Главниот стратег на опозицијата Бранко Героски, во неговата нова колумна признава дека СДСМ нема да формира силна Влада. Кога веќе тоа не е можно, за Геровски, сламката за спас е формирање на широка Влада во која СДСМ како-така би учествувала.

Од ситуација која ја билдаа опозициските медиуми- Заев сигурен премиер, се сведоа на ситуација- спасот за кој сонува опозицијата да е широка Влада.

Очигледна е капитулацијата на СДСМ и лидерот Зоран Заев.

Од друга страна пак, тоа е доказ дека СДСМ изгуби на чесни и демократски избори, какви што беа и претходните.

Героски сака да ја спасува кариерата на Заев преку обезбедување на ситуација на широка Влада, која многумина ја оценуваат како состојба- гладна кокошка просо сонува.

Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ освои најголем дел од гласовите на граѓаните и има легитимно право да формира Влада.

Најчитани вести