петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Героски извини за нарушениот комодитет!

b_gerovski

Последни вести

Редакцијата на НетПрес одлучи како одговор на неоснованите тврдења на Бранко Героски да објави документи од Агенцијата за катастар од неговата навистина „дебела“ имотна состојба, како и документацијата за фирмите и невладините организации во кои тој и неговата втора сопруга се основачи.

Редакцијата на НетПрес му се извинува на Героски, бидејќи објави дека „Мајка и дете“ е фирма, а всушност станува збор за невладина организација, во која како основачи се појавуваат и лица кои се основачи и на друга невладина организација заедно со Героски и со неговата втора сопруга Биљана Илиќ Героска. Значи истиот тим на луѓе во повеќе невладини, зависно од потребата за намена на НВО-то!

Редакцијата на НетПрес исто така му се извинува на Бранко Героски што со објавените податоци очигледно му го наруши неговиот комодитет, бидејќи документираните факти покажуваат каков независен новинар и борец за слободно новинарство е всушност ликот Бранко Героски.

tekovna-sostojba-Majka-i-de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tekovna-sostojba-majka-i-dete(2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tekovna-sostojba-BGPRESS(1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tekovna-sostojba-BGPRESS(2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekovna-sostojba-Clen16(1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tekvna-sostojba-Clen16(2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6A(a)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9A

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести