сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хетафе без мака ја освои “Местаља”

getafe osvoi mestalja

Поврзани вести

Неделните натпревари од 31. коло во шпанската Примера дивизион понудија неколку очекувани, но и неколку неочекувани резултати.

Најголемото изненадување го приредија фудбалерите на Хетафе кои многу полесно од очекуваното со 3:1 славеа на тешкото гостување во Валенсија.

Без победник, 1:1, заврши дуелот помеѓу новајлиите во елитното друштво, Виљареал и Елче, а со идентичен резултат заврши и дуелот помеѓу екипите на Осасуна и Реал Сосиедад.

Минимална победа од 1:0 во дуелот против гостинскиот тим на Алмерија, забележаа фудбалерите на Ваљадолид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести