недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 17

Гевгеличанец се обидувал да си ја убие мајката

Поднесена е кривична пријава против Ј.Н. (40) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

sekira

Поврзани вести

Поднесена е кривична пријава против Ј.Н. (40) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Пријавениот на 27.03.2016 година околу 23:00 часот пријавениот се заканувал дека ќе ја убие својата мајка, но истата успеала да се заклучи во куќата на нејзината ќерка. Ј.Н.

Потоа со секира удирал по вратата, а откако го скршил стаклото побегнал. Инаку, постои сомнение дека пријавениот во период од две години континуирано психички и физички ја малтретирал својата мајка.

Најчитани вести