понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Гевгеличани го нападнале обезбедувањето во дискотека

Двајца гевгеличани го нападнале обезбедувањето во дискотека поради тоа што не бил дозволен влез на малолетно женско лице.

mvr-kje-vraboti-600-novi-policajci

Последни вести

Двајца гевгеличани го нападнале обезбедувањето во дискотека поради тоа што не бил дозволен влез на малолетно женско лице.

Двајца гевгеличани го нападнале обезбедувањето во дискотека

Двајца гевгеличани го нападнале обезбедувањето во дискотека

Кривична пријава заработија гевгеличаните Т.К.(27) и Д.А.(22) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

Пријавените, на 8-ми август годинава околу 02,00 часот, на влез од дискотека во Гевгелија од страна побарале од страна на вработените во Агенцијата за обезбедување „Армор Секјурити“ малолетно женско лице да оствари влез во дискотеката.

Откако на малолетничката не и бил дозволен влез, пријавените почнале да ги туркаат и да ги влечат вработените од Агенцијата.

Најчитани вести