недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гевгеличанец одгледувал марихуана на брегот на Вардар

marihuana

Поврзани вести

Четириесет и петгодишниот Т.К. од Гевгелија доби кривична пријава бидејќи одгледувал и продавал марихуана.

Во текот на јуни годинава при преглед на теренот во близина на реката Вардар бил пронајден насад со 24 растенија марихуана, а на 15 – ти овој месец е забележан пријавениот како влегува и работи во насадот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести