Македонија,Крими хроника

Гевгеличанец загина во сообраќајка на патот Богородица-Гевгелија

Гевгеличанец загина во сообраќајка на патот Богородица-Гевгелија

Четириесетгодишниот Михаил Ј. од Гевгелија загина во сообраќајна несреќа која се случила околу 4 часот изутринава на патот Богородица – Гевгелија.

Тој изгубил контрола врз своето возило „Фолксваген Буба“ и излетал од патот, при што починал на местото на настанот.