петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Гевгеличанец загина во сообраќајка

g_policija

Поврзани вести

Четириесет и шестгодишен гевгеличанец загина во сообраќајка несреќа која што се случила утрово околу два часот, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Сообраќајката се случила на патот Богданци- Дојран кај селото Трничани, кога 46-годишниот Митко Т. со неговиот џип „Гранд чироки“, излетал од патот. Тој загинал на самото место на несреќата.

Полицијата извршила увид за утврдување на причините за несреќата, а телото е предадено на обдукција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести