среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Гевгеличанец загина во сообраќајна несреќа

policija-lenta500

Последни вести

Шеесет и три годишниот Димитар Т. од гевгелиското село Негорци загинал вчера во сообраќајна несреќа.

Несреќата се случила на регионалниот пат с.Негорици- с.Прдејци околу 18 часот кога товарно возило со приколка управувано од гевгеличанецот М.Е. (48) се судрило со заплежната кола со магаре на Димитар.

Од ударот Димитар починал на лице место. Полицијата извршила увид на местото на несреќата.

Најчитани вести