сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гевгеличанка почина по пожар во нејзината куќа

pozar

Последни вести

Пожар избувнал вчера попладнето во куќата на 84-годишната Донка К. во Гевгелија.

Како што соопштуваат од полицијата Донка се задушила од чадот и починала.

Пожарот е изгаснат, а причината за настанување на истиот и материјалната штета дополнително ќе бидат утврдени.

Најчитани вести