среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Гевгелија: Приведен грчки државјанин кој криумчарел мигранти

lisicipritvor

Поврзани вести

Поради основано сомнение за сторено кривично дело „Криучарење мигранти“, во полициската станица-Гевгелија е приведен грчкиот државјанин К.И.(56).

Против истиот е поднесена кривична пријава со која е предаден на Основното јавно обвинителство , од чија страна му е одредена мерка притвор во траење од осум дена.

Најчитани вести