петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Ги загубил сопругата и синчето, сега спасува туѓи животи

Tan2014-5-15_121217756_0

Поврзани вести

Дваесет и петгодишниот Слобода Недељковиќ Џамбо во поплавите кои ја зафатија Србија ги загубил сопругата и двегодишниот син, но продолжува да трага по загрозените сограѓани и да спасува туѓи животи.

Слобода се доселил во Обреновац како бегалец од Косово, каде му било убиено целото семејство кога имал 6 години.

Кога настапила поплавата тој го однел семејството кај родителите на сопругата во Велико Поље мислејќи дека таму ќе бидат безбедни. Поради брзото надоаѓање на водата, тие се качиле на покрив, а дедото отишол да земе ќебе. Кога се вратил не ги нашол на покривот ќерката и внукот.
Недељковиќ го барал семејството меѓу изгубените, но без успех.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести