недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Ги застрелал братот и сопругата, па си пресудил

pistol

Поврзани вести

Двојно убиство и самоубиство кои се случиле во близина на Тирана ја вознемири албанската јавност.

Според полициски информации Ферит Колѓини (60) по расправијa  го застрелал својот брат Рамадан Колѓини (55), па сопствената сопруга Султане Колѓини (50) по што сам си пресудил. Причините и мотивите се уште се напознати.

Полициски извори потврдуваат дека се испитува и можноста во нив да пукало четврто лице, поради фактот што биле раскарани со друга фамилија од Кукс.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести