недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гигс и другарите од Златната генерација ќе снимаат документарец

Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс ќе се најде на филмското платно затоа што телевизијата "ББС" ќе снима документарен филм поврзан со неговиот живот и екипата на Салфорд.

Гигс и другарите од "златната генерација" ќе снимаат документарец

Гигс и другарите од "златната генерација" ќе снимаат документарец

Поврзани вести

Велшанецот се наоѓа во англискиот град каде поседува клуб и од каде ќе започне снимањето на филмот.

Првата епизода од документарниот филм ќе се однесува на дел од неговиот живот и на клубот Салфорд каде тој има 50% сопственост од акциите заедно со колегите од легендарната генерација на “црвените ѓаволи”, Ники Бат, Пол Сколс и Гери и Фил Невил.

Салфорд е градот каде Гигс беше забележан како дете од Сер Алекс Фергусон. Првата епизода од документарниот филм “ББС” ќе ја објави утре (29 октомври).

Најчитани вести