среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Гигс незадоволен од минутажата во англиската Премиер лига

giggs nezadovolen od minutaza

Поврзани вести

Иако има 40 години и има освоено се што може да се освои на фудбалската сцена, легендарниот велшки интернационалец Рајан Гигс потврди дека сака да има далеку поголема минутажа во англиската Премиер лига и во Лигата на шампиони.

„Се надевам дека ќе имам поголема минутажа во финишот од актуелната сезона. Мислам дека не играм доволно, сакам почесто да сум на зелениот терен, се надевам дека ќе добијам таква шанса во следните неколку месеци. Тимот кој му се спротистави на Олимпијакос беше комбинација од искуство и сила. Покажавме што можеме да направиме на само еден натпревар, покажавме колку сме моќни. Манчестер мора така да игра на сите преостанати натпревари од актуелната сезона, мора да ја подобриме позицијата на табелата”, изјави Гигс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести