среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Филмот „До балчак“ македонски кандидат за Оскар

Комисија ќе одлучува дали овој филм ќе ја претставува Македонија во конкуренцијата за Оскар од неанглиско говорно подрачје.

balcak

Последни вести

Филмот „До балчак“ на режисерот Столе Попов е единствениот пријавен кандидат за македонски кандидат за наградата Оскар.

Комисија ќе одлучува дали овој филм ќе ја претставува Македонија во конкуренцијата за Оскар од неанглиско говорно подрачје.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести