недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гинеколог силувал пациентка со медицински инструмент

Тие несеризоно ја сфатиле кога рекла дека е невина и употребиле несоодветен инструмент.

ginekologija500

Поврзани вести

Жена од Тузла покрена судски процес против Јавната здравствена установа Универзитетскиот клинички центар во Тузла затоа што, според нејзините тврдење гинекологот кај кој отишла да се прегледа ја силувал со медицинските инструменти.

Се работи за високообразована 30-годишна девојка чиј идентитет не се открива, која за време на прегледот ја загубила невиноста, поради што сега има трауми.

Тие несеризоно ја сфатиле кога рекла дека е невина и употребиле несоодветен инструмент.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести