сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ѓаволите подготвија пекол за Ливерпул, Астон Вила го сопна Челзи

gavoli pekol za liverpul

Поврзани вести

Фудбалерите и најверните фанови на Челзи само по лошо ќе го паметат, новото, 30. коло од англиската Премиер лига.

Иако најавија сигурен триумф на гостувањето во Бирмингем, избраниците на Жозе Мурињо одиграа под очекуваното ниво во поголемиот дел од натпреварот, и на крајот, сосема заслужено се поразени со 1:0 од одличниот тим на Астон Вила.

Гостинскиот тим натпреварот го заврши со 9 фудбалери, прво црвен картон заработи Вилијан, а потоа и Рамиреш, а во самиот финиш од натпреварот, исклучивање заработи и контроверзниот менаџер на Челзи, Жозе Мурињо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести