среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Ѓаволски дрес за Вилијам Карваљо

vilijam karvaljo

Поврзани вести

Иако пред неколку дена заврши зимскиот преоден рок, раководните лица на актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед веќе почнаа со составување на списокот со фудбалери кои би требало да се преселат на ‘Олд Трафорд” за време на летниот преоден рок.

Меѓу првите три на списокот е и одличниот играч за врска од редовите на португалскиот прволигаш Спортинг од Лисабон, Вилијам Карваљо.

Скаутите на Манчестер Јунајтед веќе го информирале наследникот на сер Алекс Фергусон, Дејвид Мојес дека станува збор за одличне фудбалер кој без никакви проблеми може да се вклопи во новиот систем на игра и може да биде одлична замена за Том Клеверли кој сезонава игра во очајна форма.

Англсиките медиуми се убедени дека најавениот трансфер на “Олд Трафорд” може да се реализира само доколку понудата на Манчестер Јунајтед за одличниот играч за врска не биде помала од 15 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести