четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Ѓоко Танески вечерва ќе настапи на „Три круши“

gjoko

Поврзани вести

Ѓоко Танески ќе одржи целовечерен концерт на културното лето „Три круши 2014”, вечерва со почеток во 20.30 часот

Веќе утре, сабота, за сите љубители на филмската уметност, во истиот термин, на истата локација, ќе има кино проекција на филмот “Трето полувреме” во режија на Дарко Митрески.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести