понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ѓоковиќ имаше непријатен дочек во “Пионир”

djokovic i troicki

Поврзани вести

Иако во моментов е најпознат српски спортист, сепак кога се работи за љубовта кон клубот, дури и Новак Ѓоковиќ може да биде “омразен” во Србија.

Ноле и Виктор Троицки синоќа присуствуваа на кошаркарското дерби помеѓу Партизан и Црвена Звезда, кое се играше во рамките на АБА лигата, а популарните “гробари” на кои и тоа како им е познат фактот дека светскиот рекет број еден е голем фан на “црвено-белите”, го дочекаа со свирежи и погрдни скандирања.

Од друга страна пак, неговиот пријател Троицки беше пречекан со овации, бидејчи тој е еден од најстраствените поддржувачи на Партизан.

Натпреварот заврши со победа на Партизан од 77:63, а тоа беше само вториот пораз сезонава за Црвена Звезда на 23 натпревари во регионалното кошаркарско натпреварување.

Најчитани вести