Балкан

Ѓоковиќ ќе гради хотел на Копаоник

Ѓоковиќ ќе гради хотел на Копаоник

Светски познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе гради хотел на Копаоник.

Хотелот ќе има 13 апартмани, ресторан, базен и спа центар.

Лани таткото на тенисерот купи земјиште на Копаоник . Хотелот ќе се гради во планински стил и ќе биде на четири ката.

Ќе има подрум, приземје со галерија, два ката, две нивоа поткровје и три поземни етажи.