сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ѓоковиќ ќе гради хотел на Копаоник

2013 Australian Open - Day 3

Поврзани вести

Светски познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе гради хотел на Копаоник.

Хотелот ќе има 13 апартмани, ресторан, базен и спа центар.

Лани таткото на тенисерот купи земјиште на Копаоник . Хотелот ќе се гради во планински стил и ќе биде на четири ката.

Ќе има подрум, приземје со галерија, два ката, две нивоа поткровје и три поземни етажи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести